Mekan Detayları: La Favorita

La Favorita

Ortalama: 4.5
7 Yorum
5552 kişi bu mekanı izlemiş

Paylaş:

Kategoriler:
Cafe
Restoran

Küçük Bebek Caddesi No: 6
Beşiktaş - Bebek, İstanbul - Avrupa
(0212) 287 49 11
Mekan Açıklaması:
Bebek'te lezzet, İtalyan evlerinin renkli, bol kokulu, gürültülü mutfaklarından çıkıp ince zevkli, hoş rayihalı, sakin ama eğlenceli bir masada damağınıza ulaşıyor. Mimardı; ahçı olmak, kendi yarattığı mekanda, yine kendi yarattığı lezzetleri paylaşmak istiyordu, GÖZDE... Organizatördü; kendini kendi lokantasında, kendi müşterilerine ad...
Bebek'te lezzet, İtalyan evlerinin renkli, bol kokulu, gürültülü mutfaklarından çıkıp ince zevkli, hoş rayihalı, sakin ama eğlenceli bir masada damağınıza ulaşıyor.

Mimardı; ahçı olmak, kendi yarattığı mekanda, yine kendi yarattığı lezzetleri paylaşmak istiyordu, GÖZDE...

Organizatördü; kendini kendi lokantasında, kendi müşterilerine adamayı hayal ediyordu, ZEYNO...

İş adamıydı; müteşebbis olmak, hayallerinin işletme zincirini kurmayı aklına koymuştu; ÖVGEHAN...

Yaşamda farklı birikimleri, becerileri ve tecrübeleriyle doldurdukları çantalarını, aynı mekan ve lezzette kesişen bir hayal için seçilmiş, beğenilmiş bir masada birlikte açtılar.

LA FAVORITA

GÖZDE; İtalya'da Emilio-Romania bölgesinde bir ay geçirdi, geleneksel İtalyan mutfağının kokusunu yükseldiği her evi ve restaurantı gezdiği, her şefle konuştuğu dolu dolu bir ay. Döndüğünde elinde hem İtalyan evlerinin vazgeçilmez tadları, hem de restaurantların çekici tarifleri vardı. Bunları hiç zaman kaybetmeden ailesiyle, dostlarıyla ve farklı lezzet arayanlarla paylaşmanın hayalini kurdu. Onlara kendi seçtiklerini, beğendiklerini sunacaktı, hem de her detayını kendi yarattığı bir mekanda. Lezzetler ve bu lezzetleri sunacağı yeri o tasarlayabilirdi ama bu işin organizasyon gibi kilit bir noktası vardı. İşte bu da ZEYNO’nun uzmanlık alanıydı. Yıllardır eğlence dünyasından venü organizasyonlarına uzanan bir alanda müthiş bir tempoda çalışmıştı. Artık kendisi için emek vermenin zamanı gelmişti. Zaten GÖZDE ile neredeysa yaşları kadar senedir dosttular. ÖVGEHAN da bu iş birliğini, kendi hayalini kurduğu işletmeler zincirinin ilk müteşebbis adımı olarak gördü; ‘ben de varım’ dedi.

Şimdi onlar için LA FAVORITA zamanı…

Ama inanın yalnız onlar için değil; dostları, yakın çevreleri, uzak arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları, bir gelenden duyanlar, Bebek’te yemek yemek isteyenler, İstanbul’un herhangi bir köşesinde acıkıp da ‘ben yemeğimde ev lezzeti, el lezzeti’ arıyorum diyenler için de İstanbul Bebek’te LA FAVORITA zamanı...

GÖZDE ve ZEYNO’nun taze makarnaları burada. Hamurunu onlar hazırlıyorlar; açıyor, kesiyorlar. Tıpkı LA FAVORITA pizzalarının, ekmeklerinin ve lazanyasının hamuru gibi... İçine de bol sohbet, sıcak gülümseyişler, keşfedilecek lezzetler katıyorlar. Masaya da onlar getiriyor ağzınıza layık tatları. GÖZDE usulü limonçello ile İtalyan evlerinin tiramisusu ile harmanlanıyor yemek. Afiyet oluyor…

Akşamüstü ferah aperatiflerle başlayıp farkına varamadan gecenin ilerleyen dakikalarına kadar uzanıyorsunuz LA FAVORITA’da. Yemekler bir yandan, ÖVGEHAN’nın keyif veren sohbeti ve ilgisi diğer yandan alıp götürüyor sizi. Aradığınız lezzeti sizden önce biliyor gibi. Masanın tüm akışını ona bırakıyorsunuz güvenle. O anlatıyor, anlattıkça siz yiyorsunuz. Şarap seçenekleri çok ve özel. Müzik rahat. Kendinizi evde sanıyor, gitmeyi unutuyorsunuz.

Pazar günleri kendi evlerindeki kahvaltıya ortak oluyor gibisiniz. Anne reçellerinin, ev omletlerinin, fesleğenin, Kuzey Ege’nin zeytin ve zeytinyağıyla gelen köy lezzetlerinin birbirine karıştığı bir kahvaltı bu...

Diyelim ki 14 kişi baş başa yemek yiyelim dediniz! Üst katta İtalyan aile sofrası misali kocaman masa sizi bekliyor.

Ya da ayaklarınızı altınıza kıvırıp, elinizde şarap ya da kahveyle kitap okumak istiyorsunuz. İkinci kattaki divana buyurun. Kitabınızı unutmuş olmayı dert etmeyin. Beyaz raflarda yemekten gezi kitaplarına, romandan çizgi romana kadar uzanan bir seçki var...
Mekan bilgilerinin hepsini oku »
« Mekan bilgilerinin hepsini gizle


Harita yükleniyor...

La Favorita için 7 yorum

Sırala: Tarih Ortalama
Arkadaşların Numaraları0

Yorumların Numaraları 7

dilaraipekce
Bayrampaşa - Altıntepsi

Oct 05, 2008

Çook şirin ve küçük bi restaurant fakat yemekleri güzell ama porsiyonları bana azz gelmisti:) amaa yine de güzell tercih edilebilir..

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
Arkadaşların Numaraları1

Yorumların Numaraları 7

mecan
Bayrampaşa - Altıntepsi

Apr 01, 2007

bi kere deneyelim dedik, cok memnun kaldik. cok buyuk olmayan mekanda, calisanlar ve mekan sahipleri cok guleryuzlu olmalariyla insanı evde gibi hissettiriyorlar. zaten insan 2. kattaki kanepelerden sanki evin arka odasindan bebek meydana bakiyor.

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
Arkadaşların Numaraları6

Yorumların Numaraları 4

theodora
Bayrampaşa - Altıntepsi

Feb 06, 2007

yemekler çok leziz... çok da şeker bi yer. bebeğe yolu düşenler mutlaka uğramalı :)

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
Arkadaşların Numaraları0

Yorumların Numaraları 3

magnificent
Bayrampaşa - Altıntepsi

Aug 03, 2006

sadece midenizin değil ruhunuzunda huzura kavuşacağı bir yer fiyatlarda oldukça uygun buraya yolu düşen herkesin ugramasını tavsie edrm..

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
Arkadaşların Numaraları160

Yorumların Numaraları 2

alp*
Bayrampaşa - Altıntepsi

Jul 25, 2006

pizzalar super, makarnalari begenmedim... veya soyle diyim ben makarna istedim yanimdaki pizza, ben yanimdakinin yemegine saldirmaya basladim. :)

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
Arkadaşların Numaraları217

Yorumların Numaraları 47

evren
Bayrampaşa - Altıntepsi

Jul 24, 2006

Küçük Bebek meydanına yolu düşen herkeze tavsiye ederim. Pizzaları müthiş lezzetli, ortamı ferah, sahipleri ve çalışanları güleryüzlü... :)

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
|<<1>>|

La Favorita için bir yorum yaz

Ortalama
1 2 3 4 5
Ortalama 1: Fakir Ortalama 2: Ortalama Ortalama 3: İyi Ortalama 4: Çok İyi Ortalama 5: Mükemmel
 
Yorumunuz
Yorumunuz, mekanlar hakkında diğerlerine bilgi verir. Yorumunuz site kuralları çerçevesinde olması gerekir.

Hatırlatma, kendi görüşünüz sizindir.Lütfen bu sorumlulukla yorum yapın.
  En Üst ⇑

Son Yorumlar

Babylon Aya Yorgi

May 07, 2019

malesef 2018 sezonunda kapandı. Onun yerine Cove Ayayorgi diye bir mek...

Gazebo

Mar 04, 2016

Ekvator Tente & Branda olarak 2006 yılından beri sektörümüzde, siz de...

Reina

Mar 01, 2015

Herkese Merhabalar Restaurant,Bar,Disco, Tecrübeme Dayanarak Reina yı ...

Riverside Club

Jul 31, 2014

Doğaya ve yemek lezzetlerine olumsuz bir yorum yapılamaz lakin temizl...

Sirkeci Tren Garı

Feb 18, 2014

slm ben aysel 23 yasindayim cidi durust arkadas ariyorum niyetim cidi ...