Mekan Detayları: Hazzo Pulo Restaurant & Şarap Evi

Hazzo Pulo Restaurant & Şarap Evi

Ortalama: 1
1 Yorum
6875 kişi bu mekanı izlemiş

Paylaş:

Kategoriler:
Bar
Meyhane
Restoran

Meşrutiyet Cad. No:75
Beyoğlu - Tepebaşı, İstanbul - Avrupa
(212) 245 55 23
Mekan Açıklaması:
Özgün tatlara sahip mutfağı ve zengin şarap kavıyla 150 yıllık bir tarihin içinde hizmet veren Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, uzun kış gecelerinde sıcacık bir buluşma noktası. Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi; güneydoğu kapısı İstiklal Caddesi'ne, güneybatı kapısı Meşrutiyet Caddesi'ne (Eski Tepebaşı Caddesi) açılan Hazzo Pulo Pasajı'nd...
Özgün tatlara sahip mutfağı ve zengin şarap kavıyla 150 yıllık bir tarihin içinde hizmet veren Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, uzun kış gecelerinde sıcacık bir buluşma noktası.

Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi; güneydoğu kapısı İstiklal Caddesi'ne, güneybatı kapısı Meşrutiyet Caddesi'ne (Eski Tepebaşı Caddesi) açılan Hazzo Pulo Pasajı'nda hizmet veren tarihi bir mekan. 1871 yılında açılan pasajın 13 numaralı dükkanında Ahmet Mithat Efendi Matbaası vardı ve Namık Kemal'in "İbret" gazetesi burada basılırdı. Çuhacıyan'ın 19. yüzyılın sonlarında kurduğu ünlü opera ve tiyatrosu da Hazzo Pulo'da yer alıyordu. Ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler'in babası Dacat Güler'in eczanesi de bu pasajdaydı. Ve ünlü şapkacı Madam Katya! O, hâlâ burada.

Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, pasaja güneybatı kapısından girerken sağda yer alıyor. Pasajın açılışının ilk yıllarında bu yerde Rum Yaşlılar Bakım Evi vardı. Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi'nin logosu o günlerden miras. Mekan, Cumhuriyet'in ilk yıllarına kadar zamanının ünlü restoranı Anania'ya ev sahipliği yaptı.

Orijinal mimarisi tamamiyle korunan Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, şarap mahzenini andıran taş örgüsü ve ahşabın sıcaklığıyla, konuklarına 150 yıllık bir tarihi yaşatıyor. Üst kattaki salonda kemerli kubbelerle birbirinden ayrılan bölümler mekana mistik bir hava katıyor.

Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi'nin mutfağı, tarihi yapısıyla aynı renkliliği ve zenginliği taşıyor. Meze ve peynir çeşitleri, taze deniz ürünleri, İtalyan ve İskandinav mutfağından özgün tatların yanı sıra Anadolu mutfağından bilinmedik lezzetler fark yaratıyor. Dünyanın her yerinden seçilmiş salata çeşitleri, İatlyan mutfağının gözdesi spagettiler, -özlellikle- kırmızı şarapla birlikte yenilmesi tavsiye edilen İtalyan ve İskandinav mufağının ortak yemeği Plank Steak, özel bir lezzet olan Hazzo Pulo Special ile Kaymaklı Dut Tatlısı, Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi'nde keşfedeceğiniz sadece buraya özel tatlarından birkaçı.

Türkiye'den ve dünyadan seçkin şarap türleriyle zengin bir kava sahip olan Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi'nde rakı ve bira gibi diğer içki çeşitlerini de bulabilirsiniz. Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi haftanın belirli geceleri, eğlenmek isteyen dostlarını canlı fasıl ya da gitar dinletileri ile ağırlıyor.

Haftanın yedi günü, hem öğlen hem de akşam yemeklerinde 120 kişiye hizmet verebilen Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, grup organizasyonları için de ideal bir mekan. İsteğe bağlı olarak yemeksiz servisler de mümkün.
Mekan bilgilerinin hepsini oku »
« Mekan bilgilerinin hepsini gizle


Harita yükleniyor...

Hazzo Pulo Restaurant & Şarap Evi için 1 yorum

Sırala: Tarih Ortalama
Arkadaşların Numaraları0

Yorumların Numaraları 1

abajur
Beyoğlu - Emekyemez

Feb 27, 2012

Geçen Cumartesi gittik tam anlamıyla rezalet bir yer. Evet mekan çok eski ve tarihi olabilir ama şarap olsun mezeler olsun yemek olsun gerçekten berbattı. Fix menü aldık kalabalık bir grup rakı olarak yeşil efe istememe rağmen olmadığı söylendi. Yarım saat sonra arkamdaki masada yeşil efe içiliyordu. Rakıya bir buz ancak bu kadar geç getirilebilir, 10 dk'da buz gelmedi ve gidip kendim almak zorunda kaldım. Mezelere gelince ise yatılı okul yemekhanesinde bile daha lezzetli yemekler bulabilirsiniz. Servis yavaş, kalitesiz ve şarapları gerçekten kötü. Çeşitli sitelerde yer alan Şahin Abi efsanesinden ise eser yok. Tel artıları ortam, yanınızda katalitik soba ile ısınmak isterseniz kaçırmayın derim. Gidin paranızla rezil olun ve sizin yerinizde başkası olmasın diye bir şeyler yapın.

» Yorum: Faydalı(0) | Eğlenceli(0) | Zayıf(0)
|<<1>>|

Hazzo Pulo Restaurant & Şarap Evi için bir yorum yaz

Ortalama
1 2 3 4 5
Ortalama 1: Fakir Ortalama 2: Ortalama Ortalama 3: İyi Ortalama 4: Çok İyi Ortalama 5: Mükemmel
 
Yorumunuz
Yorumunuz, mekanlar hakkında diğerlerine bilgi verir. Yorumunuz site kuralları çerçevesinde olması gerekir.

Hatırlatma, kendi görüşünüz sizindir.Lütfen bu sorumlulukla yorum yapın.
  En Üst ⇑

Son Yorumlar

Babylon Aya Yorgi

May 07, 2019

malesef 2018 sezonunda kapandı. Onun yerine Cove Ayayorgi diye bir mek...

Gazebo

Mar 04, 2016

Ekvator Tente & Branda olarak 2006 yılından beri sektörümüzde, siz de...

Reina

Mar 01, 2015

Herkese Merhabalar Restaurant,Bar,Disco, Tecrübeme Dayanarak Reina yı ...

Riverside Club

Jul 31, 2014

Doğaya ve yemek lezzetlerine olumsuz bir yorum yapılamaz lakin temizl...

Sirkeci Tren Garı

Feb 18, 2014

slm ben aysel 23 yasindayim cidi durust arkadas ariyorum niyetim cidi ...